Proszę czekać, trwa ładowanie strony...
 


 Ryszard Makowski  -  resocjalizacja

   oraz  inne moje pasje i zauroczenia
 

 Będzie mi bardzo miło, jeśli moje wiersze,

 zdjęcia, refleksje i wspomnienia,

 będą także dla Ciebie subtelną inspiracją

do aktywnego życia i własnej twórczości
 

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Franciszek_Makowski  

  Kontakt:    turmak@wp.pl ,  Tel:  799 016 704  
 
  Polecam też swoje książki (w wersji tradycyjnej lub elektronicznej):    
    - "Za murami poprawczaka",  - "Wierszownik"
    - "Nasze studenckie szturmy na zaprzyjaźnione poprawczaki"
    - "Z rodzinnego gniazda" - link: https://ridero.eu/pl/books/zrodzinnego_gniazda/ 
    - "Poradnik zimowego grzybiarza"
           - link: https://www.e-bookowo.pl/poradniki/poradnik-zimowego-grzybiarza.html
  a także wyd. zbiorowe: "Poetycki almanach Kurpiszczyzny",  
"Ze Studziennej", "Kawiarniane strofy","Życiowe drogi absolwentów LP",
"Złota karta w historii polskiej oświaty"

   
     
   
 
 

 

Witaj!

 

 

 Aktualne ogłoszenia:

 

Uwaga: Cały nakład tej mojej dość kontrowersyjnej, ale też bardzo optymistycznej książki - ZA MURAMI POPRAWCZAKA - już jest niestety całkowicie wyczerpany. Można ją jeszcze dostać w niektórych zagranicznych księgarniach, ale jest tam dosyć  droga. Dla osób szczególnie zdeterminowanych (pilnie potrzebujących tej książki np. do egzaminu albo przy pisaniu pracy magisterskiej lub licencjackiej) mam jszcze trochę tzw. egzemplarzy autorskich. oraz jej wersję elektroniczną (w formie ebooka).

 

2) Niektóre aktualne ogłoszenia są zamieszczane w zakładce "FORUM", aby można było je na bieżaco komentować i uzupełniać własnymi wpisami, do czego serdecznie zachęcam. Wiele materiałów (np. poradniki, instrukcje, śpiewniki itp) można łatwo ściągnąć z zakładki: POBIERALNIA.

3) Szczerze polecam bardzo ciekawą witrynę naszego polskiego pasjonata  survivalu (bardzo przydatnego także w resocjalizacji) - Kolegi Krzysztofa Kwiatkowskiego: http://www.survival.infocentrum.com/ , a także jego świtny poradnik: "Survival po polsku" (II wyd. Łodź, 1999r)

 

4) „PORADNIK  ZIMOWEGO  GRZYBIARZA,  „ZA MURAMI POPRAWCZAKA”(resocjalizacja w praktyce),   „Z RODZINNEGO GNIAZDA(gawęda krajoznawcza, dotyczaca tzw. Wielkiego Zakola Narwi") "KAWIARNIANE STROFY" (praca zbiorowa - są to wybrane utwory, głównie poetyckie -  ostrołęckich literatów)… – jeśli którąś z tych (lub innych) moich książek (dostępnych także w wersji elektronicznej) chciałbyś szybko zdobyć, a aktualnie nie ma jej w Twojej księgarni, to możesz się skontaktować ze mną mailem, a ja wtedy postaram sie udzielić konkretnej odpowiedzi, gdzie taką publikację można znaleźć najszybciej, najtaniej  i najprościej. Oto mój mail kontaktowy:
turmak@wp.pl

5) Gorąco polecam bardzo pożyteczną i wzruszającą   książkę - "POSZARPANE NASZE LOSY", którą miałem przyjemność współredagować z Koleżanką Anną Nosek. Mam nadzieję, że jej elektroniczna wersja, będzie wkrótce również udostępniona. 

6) Linki do zdjęć z naszych koleżeńskich spotkań (z r. 2009, 2010 i 2011 - po 42, 43 i 44 latach od naszej matury) - na Mazurach, w Pułtusku i Mrozach oraz w Różanie (Uwaga: przy otwieraniu linków z youtube - należy użyć kl. Ctrl + kliknięcie).

     a)  http://cid-385eb76b8b293c05.skydrive.live.com/albums.aspx

     b)  http://www.youtube.com/watch?v=Q-551_MjEoI

    c)  http://www.youtube.com/user/rymak10001#p/u/0/F0zO2k6SJ88

d)http://picasaweb.google.com/mwfranklin10/SpotkanieMrozy?authkey=Gv1sRgCPbI1bvN47iCCA&feat=email#5496154286691478226

e)https://picasaweb.google.com/mwfranklin10/Zjazd2011?authkey=Gv1sRgCOyT6vj3m9j5PQ&feat=email

  7) Inne wybrane linki:

a)http://pismozblizenia.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=18&Itemid=59

b)http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090413/TO_ARCHIWUM/415663546

 

 

Będąc optymistycznie nastawionym do życia - mężem, ojcem i dziadkiem, wysoko sobie cenię ludzi życzliwych i honorowych, o szerokich zainteresowaniach i spontanicznym poczuciu humoru.  

 

 

Jako wieloletni wychowawca, nauczyciel i dyrektor Zakładu Poprawczego w Laskowcu k/Ostrołęki, korzystam już z emerytury, ale nadal  żywo się interesuję aktalnymi problemami naszej młodzieży. Pracowałem też kiedyś z dziećmi niewidomymi w Bydgoszczy oraz w Domu Dziecka i w Liceum Społęcznym w Ostrołęce. Każdą z tych placówek, bardzo ciepło i życzliwie wspomninam. Praca z młodzieżą zawsze była i nadal jest moją wielką pasją.

Od kilku już lat prowadzę  zajęcia ze studentami resocjalizacji. Obecnie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Staram się ich przekonać, że w  pracy resocjalizacyjnej "warto  się zakochać", chociażby po to, "...aby świat lepszym był!"  Tak, jak to wyraźnie widać  na zamieszczonej tu okładce do mojej książki, zprojektowanej przez  znakomitego artystę - Piotra Młodożenieca - uważam, że  w każdym, nawet bardzo złym człowieku, można odkryć także inną - bardziej ludzką twarz. W każdym, nawet najtrudniejszym  wychowanku, są bowiem zawsze  jakieś małe iskierki dobra i my pedagodzy powinniśmy się starać o to, aby je  rozdmuchać w jak największy płomień. Trzeba to robić z dużym wyczuciem i prawdziwą pasją, ale bez naiwnej uległości.  Dlatego praca z młodzieżą zagubioną i trudną jest taka ciekawa, pożyteczna  i piękna!

 

 

Moje główne zainteresowania to: resocjalizacja, pedagogika specjalna, turystyka kwalifikowana, survival, filozofia, poezja, muzyka klasyczna, parapsychologia, przyrodoznastwo i inne.

Chociaż dużo wędruję, na stałe mieszkam w Ostrołęce i jestem  zauroczony naszą piękną Kurpiowszczyzną.

Serdecznie witam na swojej stronce, z nadzieją na życzliwy uśmiech lub głębszą zadumę. 

Aktualny mój biogram zanjduje się w zakładce: Pobieralnia.

 

(Poniżej zamieszczone są okładki moich książek oraz tych, które były przeze mnie redagowane (bądź współredagowane) lub też  zawierają moje własne utwory. Osobom zainteresowanym mogę podać konkretne informację, gdzie i jak można dotrzeć do tych publikacji.)

 

 

Księga gości

  

Jesteś gościem na mojej stronie Dziękuję za zainteresowanie i do miłego, nowego spotkania w internecie lub w realu , aktualnie gości online